Strona główna » Gazownia Legnica » Gaz płynny Legnica

Gaz płynny Legnica

Czym jest płynne paliwo gazowe LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast podobny do gazu ziemnego. Dzięki temu cechuje się on dużą uniwersalnością zastosowania. Płynne paliwo gazowe propan-butan może być używany wobec tego na przykład do ogrzewania lokali, zasilania samochodów (auto gaz), procesów przemysłowych. Gaz płynny LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on przechowywany w dużych ilościach z wykorzystywaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

Podczas napełniania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie powinna przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w przypadku zmiany objętości gazu płynnego w wyniku zmiany temperatury nie będzie wpływała na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego powszechnie wykorzystywane zbiorniki o pojemności 2700 litra najlepiej, aby były tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności