Strona główna » Gazownia Legnica » Dostawcy gazu Legnica

Dostawcy gazu Legnica

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wysokość rachunków za gaz zależy od kilku różnych elementów. Najistotniejsze z nich to wielkość poboru gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest klient przez sprzedawcę paliwa gazowego. W związku z tym najwyższe rachunki za gaz płacą właściciele domów, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze stosujący go do gotowania na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego uzależniona jest także od dodatkowych opłat występujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego w 4 łatwych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę gazu, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu odpowiedniej oferty nowego dostawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu paliwa gazowego, jak i pozostałych elementów zawartej umowy. Później wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą paliwa gazowego oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, za sprawą którego będzie on mógł rozwiązać umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie sprawy. Trzeci krok to wypowiedzenie poprzedniej umowy i powiadomienie o tym Operatora Systemu Dystrybucji paliwa gazowego. Cały proces kończy się z kolei rozliczeniem należności z poprzednią firmą i opłaceniem rachunków, a kolejne rachunki będą już przesyłane przez nowego sprzedawcę paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności