Strona główna » Gazownia Lębork » Gaz płynny Lębork

Gaz płynny Lębork

Płynne paliwo gazowe — cena

To ile kosztuje używany do ogrzewania budynków, napędzania silników spalinowych oraz urządzeń w gospodarstwach domowych płynny gaz LPG uzależnione jest od sytuacji gospodarczej. Wszystko za sprawą tego, że cena gazu płynnego nie jest regulowana przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego, jeśli chodzi o płynne paliwo gazowe, cena za jeden litr może się zmieniać nawet kilka razy w ciągu roku. W wielu przypadkach jest ona jednocześnie podawana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, wobec tego warto zwrócić uwagę na tę jednostkę w trakcie porównywania jego kosztów zakupu.

Jak często należy wykonywać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą bezwzględnie co 2 lata przeprowadzać jego badanie zewnętrzne. Podczas takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi także koniecznie raz na 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Badanie to opiera się na sprawdzeniu ścianek zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być także przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są przeprowadzane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności