Strona główna » Gazownia Lębork » Butle gazowe Lębork

Butle gazowe Lębork

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Najczęściej oferowane są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej wybierane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń lub kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propanu i butanu. Ich stosunkowo mała masa i rozmiar ułatwia z kolei używanie ich podczas wakacji.

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba w pierwszej kolejności zdemontować plombę foliową umieszczoną na zaworze, która gwarantuje, że zbiornik jest pełny, a następnie zdjąć plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli powinien być ciągle zakręcony. Przed zamocowaniem reduktora do zaworu warto także skontrolować, czy uszczelka znajdująca się w zaworze w butli jest w odpowiednim stanie, w sytuacji, jeśli jest ona sparciała, należy się z kolei skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie odkręcić go poprzez jeden obrót w odpowiednim kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności