Strona główna » Gazownia Łeba » Gaz płynny Łeba

Gaz płynny Łeba

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na działce, trzeba wiedzieć o kilku formalnościach. Taka inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej przy wyborze modelu zewnętrznego. Po wykonaniu montażu zbiornika należy obowiązkowo wykonać także jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, na którą składa się wiele różnorodnych wydatków. Podstawowy z nich to cena zakupu zbiornika na gaz płynny, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Dodatkowo do kosztów zakupu zbiornika na gaz płynny należy również doliczyć na przykład: dowiezienie zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego około 16 000 złotych. Tańszą opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na gaz płynny, którą proponuje wielu jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności