Strona główna » Gazownia Łazy » Gaz LPG Łazy

Gaz LPG Łazy

Czy zamontowanie LPG w samochodzie się opłaca?

Zamontowanie LPG w aucie to świetna opcja na zmniejszenie wydatków eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen paliwa gazowego LPG wciąż kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. Wobec tego montaż instalacji LPG w pojeździe pozwala płacić mniej za paliwo, zwłaszcza w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych wiele kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się zazwyczaj po mniej więcej roku.

Co to jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Oferowany jest on także w formie butli gazowych o wielu pojemnościach lub jako paliwo do zasilania samochodów. Nazwa LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności