Strona główna » Gazownia Łazy » Dostawcy gazu Łazy

Dostawcy gazu Łazy

Czym różni się dostawca paliwa gazowego od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży paliwa gazowego mogą być świadczone przez dwie odrębne firmy. Wymaga to jedynie podpisania dwóch odrębnych umów z różnorodnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy paliwa gazowego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do określonego obszaru. Z kolei dostawca gazu to firma, którą można zmienić osobiście, świadcząca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu jest najbardziej opłacalna?

Zmiana dostawcy paliwa gazowego na tańszego pozwala na obniżenie faktur za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej oszczędzić mogą natomiast odbiorcy, którzy mają wysokie zużycie miesięczne paliwa gazowego, ponieważ wykorzystują go do między innymi ogrzewania budynków. Nie znaczny to jednak, że stosując gaz do gotowania na kuchence, nie warto zmieniać sprzedawcy gazu ziemnego. W każdej sytuacji rozwiązanie to umożliwia bowiem na zmniejszenie za niego faktur..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności