Strona główna » Gazownia Łaziska Górne » Butle gazowe Łaziska Górne

Butle gazowe Łaziska Górne

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Zazwyczaj dostępne są one w wersjach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propanu i butanu. Ich mała waga i rozmiar ułatwia z kolei korzystanie z nich na urlopie.

Jak transportować butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej należy zwrócić uwagę także o jej bezpieczny transport w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego oraz turystyczne powinny być transportowane wyłącznie pionowo, zaworem skierowanym w górę. Sam zbiornik musi być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu samochodu. Nie wolno z kolei przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przetransportowaniu muszą być przechowywane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych miejscu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności