Strona główna » Gazownia Łaszczów » Butle gazowe Łaszczów

Butle gazowe Łaszczów

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w punktach ich sprzedaży muszą być przechowywane w odpowiedni sposób. Zasadniczo stosowane są więc do tego specjalne klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali odpornej na korozję. Zapewniają one z jednej strony ochronić napełnione butle gazowe przed skradzeniem, natomiast z drugiej zapewniają przechowywanie ich w pionowej pozycji. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe musi być umieszczona w miejscu zacienionym i oddalonym od źródła ciepła.

Jak zweryfikować właściwie napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można poznać po kilku elementach. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje dotyczące wagi netto butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz okresu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być także wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Dodatkowo wszelkie zakupowane zbiornik bezapelacyjne powinny mieć odpowiednią zaślepkę zamontowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności