Strona główna » Gazownia Łaskarzew » Gaz LPG Łaskarzew

Gaz LPG Łaskarzew

W jaki sposób tankować butle LPG?

W trakcie napełniania butli LPG trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okolicy nie mogą w związku z tym znajdować się jakiekolwiek źródła ognia. Prawidłowe tankowanie gazu LPG polega z kolei na tankowaniu zbiornika wyłącznie do 85% jego wielkości. Wolna przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zwiększać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika trzeba także zweryfikować, czy jest on w pełni szczelny.

Jaka jest cena paliwa gazowego LPG?

Obecne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według wielu ekspertów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje budynki z użyciem paliwa gazowego LPG. Ceny gazu LPG nie są kontrolowane przez URE. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie sytuacja gospodarcza na rynkach. Sposobem na mniejsze koszty podczas zakupów gazu LPG jest na przykład kupowanie go poza sezonem grzewczym, kiedy jego ceny są niższe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności