Strona główna » Gazownia Łaskarzew » Gaz płynny Łaskarzew

Gaz płynny Łaskarzew

Czy ogrzewanie na gaz płynny jest opłacalne?

Choć ceny płynnego paliwa gazowego stale wzrastają ogrzewanie budynków i przedsiębiorstw za pomocą tego paliwa wciąż jest o wiele opłacalniejsze od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego paliwa gazowego do ogrzewania lokali umożliwia w związku z tym wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Dodatkowo gaz płynny zaliczany jest do paliw czystych, które nie tworzą sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają wykluczyć konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania odpowiedniej kotłowni.

Płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W sytuacji, kiedy gaz płynny LPG używany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, zazwyczaj jest nim jedynie. Wszystko za sprawą tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Za sprawą tego nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet w przypadku minusowych temperatur na zewnątrz. W przypadku ceny zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż gaz płynny propan-butan. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj wykorzystywanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych i firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności