Strona główna » Gazownia Łask » Gazy techniczne Łask

Gazy techniczne Łask

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei bezzapachowy, niepalny oraz bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład wytwarzania żywności oraz środków pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on natomiast zachować odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w specjalnych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich z kolei wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w butli gazu technicznego mają one także różnorodne kolory, umożliwiające prostą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności