Strona główna » Gazownia Łask » Butle gazowe Łask

Butle gazowe Łask

Jaka jest cena butli gazowe?

Aby móc użytkować butlę gazową w domu, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już pełne. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej waha się w granicach mniej więcej dwustu złotych, z kolei w drugim do ceny nienapełnionej butli trzeba dołożyć również cenę zawartego w niej gazu, łączna cena wynosi wobec tego aktualnie mniej więcej trzystu złotych. Tańszą metodą jest z kolei zakup używanej butli gazowej, trzeba natomiast w tym przypadku pamiętać, aby skontrolować, czy ma ona aktualną homologację, której okres wskazywany jest na butli.

Jaki gaz w butli wybrać podczas zimy?

Jeśli butle gazowe mają być stosowane zimą, należy postawić na modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego używanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności