Strona główna » Gazownia Łasin » Gaz płynny Łasin

Gaz płynny Łasin

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Konieczne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego formularza. Dokument powinien zawierać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i pozwala rozpoczęcie montażu zbiornika na gaz płynny.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Montaż zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnych wydatków. Podstawowy z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Poza tym do ceny samego zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także doliczyć między innymi: dowiezienie zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez UDT. Łączny koszt zamontowania zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym mniej więcej 16 000 złotych. Tańszą opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą zapewnia większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności