Strona główna » Gazownia Łasin » Dostawcy gazu Łasin

Dostawcy gazu Łasin

Na czym opiera się rozliczenie rzeczywiste dostaw gazu ziemnego?

Jednym z kilku rozwiązań na rozliczanie paliwa gazowego przez jego sprzedawców są rozliczenia rzeczywiste, które opierają się na sporządzaniu rachunku na podstawie regularnie wykonywanych odczytów gazomierza. Jedną z głównych zalet tej metody jest gwarancja, że opłaty za gaz dotyczą wyłącznie faktycznie zużytej ilości paliwa gazowego, za sprawą tego nie należy się bać zaległości. Uruchomienie rozliczeń rzeczywistych gazu ziemnego wymaga skontaktowania się z dostawcą paliwa gazowego w celu ustalenia szczegółów odnośnie tej metody.

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wysokość rachunków za gaz uzależniona jest od paru różnych czynników. Najistotniejsze z nich to ilość poboru gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest odbiorca przez dostawcę paliwa gazowego. Wobec tego najwyższe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania budynku, z kolei najmniejsze stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego uzależniona jest także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności