Strona główna » Gazownia Łapy » Gazy techniczne Łapy

Gazy techniczne Łapy

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej formie jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny i pozbawiony barwy. Wykorzystywany jest on do między innymi produkowania żywności oraz gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei zachować odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane we właściwych zbiornikach w postaci butli produkowanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei posiada odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju znajdującego się w zbiorniku gazu technicznego mają one również różnorodne kolory, pozwalające na skuteczną identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności