Strona główna » Gazownia Łapy » Gaz płynny Łapy

Gaz płynny Łapy

Jaka jest wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza wynosi około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w ciągu godziny podczas spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można uzyskać 13 kWh ciepła. Wartość ta sprawia więc, że jest on powszechnie stosowany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów C.O. i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Na czym polega dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch możliwości zamontowania zbiornika na gaz płynny jest jego dzierżawa od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest najczęściej dostarczany i montowany we wskazanym miejscu przez daną firmę. Koszty użytkowania zbiornika to z kolei cena dzierżawy oraz napełniania. Trzeba jednak pamiętać, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez całkowity czas obowiązywania umowy zawieranej zazwyczaj na okres od 3 do 10 lat. Plusem korzystania z dzierżawionego zbiornika na płynne paliwo gazowe LPG jest natomiast to, że wszystkie jego badania i naprawy usterek są przeprowadzane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności