Strona główna » Gazownia Łańcut » Butle gazowe Łańcut

Butle gazowe Łańcut

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, zależy od różnych elementów. Wymienić spośród nich należy głównie wielkość butli. Im jest ona większa, tym dłużej można z niej w związku z tym korzystać. Dodatkowo okres użytkowania butli gazowej uzależniony jest także od tego, jak jest ona wykorzystywana i energochłonności sprzętów zasilanych z jej zastosowaniem. Klasyczne butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają zazwyczaj na około 1 miesiąc gotowania za pomocą gazu znajdującego się w nich.

Jaki gaz w butli wybrać zimą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być stosowane zimą, warto postawić na modele wypełnione samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Dzięki temu używanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności