Strona główna » Gazownia Łagów » Gaz płynny Łagów

Gaz płynny Łagów

Jak powinno przebiegać napełnianie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W trakcie tankowania zbiornika na gaz płynny dostawca ma obowiązek obowiązkowo do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Kierowca cysterny gazu musi w związku z tym w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania musi również sprawdzić plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania konieczne jest także podłączenie uziemienia. Po zrealizowaniu tankowania szczelność zbiornika powinna być znów skontrolowana, a jego zawór właściwie zaplombowany.

Ile gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie i całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego poziomu. W związku z tym zbiornik na gaz płynny powinien być zatankowany maksymalnie do 85% własnej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast być niższa niż 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są ujemne, ponieważ mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci moc odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności