Strona główna » Gazownia Lądek-Zdrój » Butle gazowe Lądek-Zdrój

Butle gazowe Lądek-Zdrój

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego wypełniane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Drugi z nich to z kolei wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w przypadku używania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, modele napełnione mieszaniną propanu i butanu są nieco tańsze od modeli tankowanych wyłącznie propanem.

Do czego mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z wykorzystywaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, sprzedawany w nich gaz może być wykorzystywany na wiele różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki idealnie sprawdzające się także w ogrzewaczach gazowych i grillach, używane są one dodatkowo do zasilania wózków widłowych oraz obróbki metali. Z ich wykorzystaniem zasilane są także grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności