Strona główna » Gazownia Łabiszyn » Gaz LPG Łabiszyn

Gaz LPG Łabiszyn

Jak tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG należy głównie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okolicy nie powinny w związku z tym występować się jakiekolwiek źródła ognia. Poprawne tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na tankowaniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostawiona przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który pod wpływem zmiany temperatur może zwiększać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika trzeba także skontrolować, czy jest on w pełni szczelny.

Jaki jest cennik paliwa gazowego LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnorodnych ekspertów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Metodą na oszczędności przy zakupie gazu LPG jest między innymi kupowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego ceny są mniejsze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności