Strona główna » Gazownia Łabiszyn » Gaz płynny Łabiszyn

Gaz płynny Łabiszyn

Czy ogrzewanie na gaz płynny się opłaca?

Pomimo tego, że ceny płynnego paliwa gazowego wciąż wzrastają ogrzewanie domów i firm za pomocą tego paliwa stale jest o wiele bardziej opłacalne od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania lokali pozwala wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, pozwalają zmniejszyć konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub firmy gazem płynnym nie wymaga również posiadania specjalnej kotłowni.

Gaz płynny mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

Jeśli gaz płynny LPG używany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników montowanych na działce, zazwyczaj jest nim jedynie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Za sprawą tego nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet podczas minusowych temperatur na zewnątrz. W przypadku kosztów zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż płynne paliwo gazowe propan-butan. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on najczęściej wybieranym gazem do ogrzewania domów oraz przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności