Strona główna » Gazownia Kwidzyn » Gaz LPG Kwidzyn

Gaz LPG Kwidzyn

Jaka jest cena paliwa gazowego LPG?

Obecne podwyżki cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnorodnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje domy z wykorzystaniem gazu LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez URE. Wobec tego na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie sytuacja gospodarcza na rynkach. Metodą na oszczędności przy zakupie paliwa gazowego LPG jest między innymi kupowanie go poza okresem zimowym, kiedy jego cenniki są mniejsze.

W jaki sposób tankować butle LPG?

W trakcie napełniania butli LPG trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. W okolicy nie mogą w związku z tym znajdować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na tankowaniu zbiornika wyłącznie do 85% jego wielkości. Pozostała przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który pod wpływem zmiany temperatur może zmieniać swoją objętość. Po wykonaniu tankowania zbiornika należy również sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności