Strona główna » Gazownia Kwidzyn » Gaz płynny Kwidzyn

Gaz płynny Kwidzyn

Najważniejsze różnice pomiędzy płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i płynne paliwo gazowe LPG zaliczane są do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je sporo różnic. Przede wszystkim gaz płynny mieszanina propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza około o dwa razy, natomiast gaz ziemny jest od niego niemal o połowę lżejszy. Kwestia ta ma wobec tego wpływ na możliwość transportowania i składowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga budowy rurociągów, z kolei gaz płynny może być składowany w dużych ilościach z wykorzystaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często trzeba przeprowadzać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą obowiązkowo raz na 2 lata przeprowadzać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego przeglądu kontrolowany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy zbiornik naziemny musi również koniecznie raz na 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Badanie to opiera się na zbadaniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie badania techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są realizowane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności