Strona główna » Gazownia Kwidzyn » Dostawcy gazu Kwidzyn

Dostawcy gazu Kwidzyn

Najwięksi sprzedawcy gazu w Polsce

W Polsce działa wielu różnorodnych sprzedawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i tylko na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi natomiast o najpopularniejszych z nich, wyróżnić można takich sprzedawców gazu jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Duża popularność dostawcy nie oznacza jednak tego, że gwarantuje on najniższe ceny gazu ziemnego. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz inaczej. W związku z tym przed zmienieniem sprzedawcy gazu trzeba zawsze szczegółowo sprawdzić oferty przynajmniej kilku firm funkcjonujących na polskim rynku, używając do tego między innymi porównywarki dostępne w sieci.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Samodzielna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest znaczniej trudniejsza. W takiej sytuacji niezbędne jest najpierw podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu ziemnego. Później należy samodzielnie rozwiązać umowę ze starym dostawcą paliwa gazowego, a także zawiadomić OSD za pomocą specjalnego dokumentu udostępnianego na przykład na jego stronie internetowej lub w filii obsługi klienta. Na rozpatrzenie druku dotyczącego zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności