Strona główna » Gazownia Kuźnia Raciborska » Gaz płynny Kuźnia Raciborska

Gaz płynny Kuźnia Raciborska

Zalety i wady dzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe

Dzierżawienie zbiornika na gaz płynny to dość popularne rozwiązanie wśród właścicieli nieruchomości ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono przede wszystkim niskimi kosztami na początku, w wysokości mniej więcej tysiąca złotych oraz zapewnia wygodę polegającą na braku konieczności wykonywania samodzielnie napraw czy przeglądów. Wydzierżawiając zbiornik, należy się jednak liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tej sytuacji realizowane jedynie przez , z którym zostanie podpisana umowa, wobec tego jego koszty są zazwyczaj wyższe niż średnia rynkowa. Dodatkowo za dzierżawę zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także uiszczać regularne opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

Jeśli płynne paliwo gazowe LPG używany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, zazwyczaj jest nim czysty propan. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości cieplnych nawet podczas minusowych temperatur na zewnątrz. Pod względem ceny zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż gaz płynny mieszanka propanu i butanu. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj stosowanym gazem do ogrzewania domów i firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności