Strona główna » Gazownia Kuźnia Raciborska » Butle gazowe Kuźnia Raciborska

Butle gazowe Kuźnia Raciborska

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego napełniane są dwoma odmianami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Drugi z nich to z kolei czysty propan, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku wykorzystywania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o cenę butli 11 kg, modele wypełniane mieszanką propanu i butanu są nieco tańsze od tych napełnianych czystym propanem.

W jakim celu mogą być stosowane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone głównie z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w domach, dostępny w nich gaz może być stosowany na wiele różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to butle doskonale sprawdzające się również w ogrzewaczach gazowych oraz grillach, używane są one również do zasilania wózków widłowych oraz spawania metalu. Z ich zastosowaniem zasilane są też grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności