Strona główna » Gazownia Kutno » Gaz płynny Kutno

Gaz płynny Kutno

Główne różnice między płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Choć gaz ziemny oraz gaz płynny LPG zaliczane są do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Głównie płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o 2 razy, z kolei gaz ziemny jest od niego prawie o połowę lżejszy. Kwestia ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i magazynowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga budowy rurociągów, natomiast płynne paliwo gazowe może być przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często należy przeprowadzać przegląd naziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą koniecznie co 2 lata wykonywać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik zewnętrzny musi także koniecznie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to opiera się na zbadaniu ścianek zbiornika oraz jego wzmocnień. Co 10 lat musi być również przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie badania techniczne zbiorników na gaz płynny są przeprowadzane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności