Strona główna » Gazownia Kutno » Dostawcy gazu Kutno

Dostawcy gazu Kutno

Najwięksi dostawcy gazu ziemnego w naszym kraju

W Polsce funkcjonuje wielu różnorodnych dostawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i jedynie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi natomiast o najpopularniejszych z nich, wyróżnić można takich dostawców paliwa gazowego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność dostawcy nie znaczy jednak tego, że zapewnia on najlepsze ceny gazu. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz przeciwnie. Wobec tego przed zmienieniem sprzedawcy gazu należy zawsze szczegółowo sprawdzić oferty co najmniej kilku firm funkcjonujących na polskim rynku, używając do tego między innymi porównywarki udostępniane w sieci.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę gazu?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie oznacza to jednak, że jest o wiele bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji konieczne jest najpierw podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu. Następnie trzeba samodzielnie wypowiedzieć umowę z poprzednim dostawcą gazu ziemnego, a również poinformować OSD z wykorzystaniem odpowiedniego druku udostępnianego między innymi na jego stronie internetowej lub w placówce obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności