Strona główna » Gazownia Kutno » Butle gazowe Kutno

Butle gazowe Kutno

W jakim celu mogą być używane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z wykorzystywaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, dostępny w nich gaz może być stosowany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to butle świetnie sprawdzające się również w ogrzewaczach gazowych i grillach, używane są one też do napędzania wózków widłowych lub spawania metali. Za ich pomocą zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu tankowane są dwoma odmianami gazu. Pierwszy z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Kolejny z nich to z kolei czysty propan, który bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji wykorzystywania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, modele wypełniane mieszaniną propanu i butanu są niewiele tańsze od modeli tankowanych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności