Strona główna » Gazownia Kunów » Butle gazowe Kunów

Butle gazowe Kunów

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimową porą?

Jeśli butle gazowe mają być używane zimą, warto postawić na modele napełniane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Za sprawą tego stosowanie go nawet w wynoszących poniżej 0 temperaturach nie będzie problematyczne. W tych samych warunkach butle gazowe napełniane propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, bo gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje butla gazowa?

Żeby móc używać butlę gazową w gospodarstwie domowym, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić puste, a także już pełne. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej waha się w granicach około dwustu złotych, natomiast w drugim do wartości nienapełnionej butli trzeba doliczyć także wartość zawartego w niej gazu, całkowita cena wynosi wobec tego aktualnie mniej więcej 300 złotych. Mniej kosztowną opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, trzeba jednak w tym przypadku pamiętać, by sprawdzić, czy posiada ona aktualną homologację, której termin zapisywany jest na zbiorniku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności