Strona główna » Gazownia Kujawsko-pomorskie » Gaz płynny Kujawsko-pomorskie

Gaz płynny Kujawsko-pomorskie

Co to jest płynne paliwo gazowe LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei przybliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą możliwością zastosowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być używany wobec tego na przykład do ogrzewania budynków, zasilania aut (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Gaz płynny LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on magazynowany w dużych ilościach z wykorzystywaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na gaz płynny?

Podczas napełniania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie powinna być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w przypadku zmiany objętości gazu płynnego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie wpływała na funkcjonowanie całej instalacji gazowej. Wobec tego najczęściej stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra powinny być tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności