Strona główna » Gazownia Książ Wielkopolski » Gaz płynny Książ Wielkopolski

Gaz płynny Książ Wielkopolski

Czy montaż zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to natomiast, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą odpowiedniego formularza. Dokument musi zawierać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi na piśmie przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i pozwala rozpoczęcie montowania zbiornika na gaz płynny.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które pozwalają w łatwy i szybki sposób sprawdzić poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wartości napełnienia zbiornika oznaczone są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności