Strona główna » Gazownia Książ Wielkopolski » Butle gazowe Książ Wielkopolski

Butle gazowe Książ Wielkopolski

Jaki gaz w butli wybrać zimową porą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być stosowane zimą, należy postawić na modele zatankowane samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 stopnie Celsjusza. Dzięki temu wykorzystywanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie problemem. W takich samych warunkach butle gazowe wypełnione mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, gdyż gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Jaka jest cena butli gazowe?

Aby móc wykorzystywać butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej oscyluje w granicach około 200 złotych, z kolei w drugim do kosztów nienapełnionej butli należy doliczyć także wartość zawartego w niej gazu, całkowita cena wynosi wobec tego aktualnie około trzystu złotych. Mniej kosztowną opcją jest natomiast kupienie używanej butli gazowej, trzeba natomiast w tym przypadku pamiętać, by zweryfikować, czy ma ona aktualną homologację, której czas zapisywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności