Strona główna » Gazownia Krzyż Wielkopolski » Gaz LPG Krzyż Wielkopolski

Gaz LPG Krzyż Wielkopolski

Czy zamontowanie LPG w aucie się opłaca?

Zamontowanie LPG w pojeździe to świetna metoda na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo stałych podwyżek cen gazu LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej połowę. W związku z tym montaż instalacji LPG w pojeździe umożliwia płacić mniej za każdy przejechany kilometr, zwłaszcza w sytuacji kiedy w ciągu miesiąca jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się najczęściej po około roku.

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i magazynowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on również w formie butli gazowych o różnorodnych pojemnościach czy jako paliwo do zasilania samochodów. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności