Strona główna » Gazownia Krzywiń » Gaz LPG Krzywiń

Gaz LPG Krzywiń

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który oferują sprawdzeni sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w autach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych składowych instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego obowiązkowo powinny one spełniać określone normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na gaz zamontowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności