Strona główna » Gazownia Krzywiń » Gazy techniczne Krzywiń

Gazy techniczne Krzywiń

Jakie wymagane oznakowania powinny mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje niemal w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym produkcja helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezwonnym oraz pozbawionym smaku gazem. Wykorzystywany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpowszechniejsze zastosowanie helu to z kolei używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności