Strona główna » Gazownia Krzywiń » Gaz płynny Krzywiń

Gaz płynny Krzywiń

W jaki sposób może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich polega na opłacaniu całości dostaw gazu płynnego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który za pomocą gazomierza zlicza zużycie gazu. Na bazie tych danych następnie co miesiąc wystawiana jest faktura obejmująca wyłącznie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Właściwe i całkowicie bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego stanu. Wobec tego zbiornik na gaz płynny może być zatankowany maksymalnie do 85% swojej pojemności, tak aby pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast być niższa niż 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci moc odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności