Strona główna » Gazownia Krzepice » Gaz płynny Krzepice

Gaz płynny Krzepice

Czy ogrzewanie na gaz płynny się opłaca?

Pomimo tego, że koszty płynnego paliwa gazowego stale wzrastają ogrzewanie budynków oraz przedsiębiorstw z zastosowaniem tego paliwa stale jest o wiele opłacalniejsze od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania pomieszczeń pozwala wobec tego zaoszczędzić nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Dodatkowo płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw czystych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, pozwalają zniwelować konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa gazem płynnym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według danych GUS wykorzystywane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane samodzielnie. Do głównych zalet takiego ogrzewania zaliczyć można między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku zastosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności