Strona główna » Gazownia Krzepice » Butle gazowe Krzepice

Butle gazowe Krzepice

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

Aby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności zerwać plombę foliową znajdującą się na zaworze, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a później zerwać plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli powinien być stale zakręcony. Przed zamocowaniem reduktora do zaworu należy także zweryfikować, czy uszczelka umiejscowiona w zaworze w butli jest w odpowiednim stanie, w sytuacji, kiedy jest ona sparciała, trzeba się z kolei skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie otworzyć go wykonując pojedynczy obrót we wskazanym kierunku.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej sprzedawane są one w wariatach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania pomieszczeń oraz kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszanką propan-butan. Ich stosunkowo mała masa i wielkość umożliwia z kolei używanie ich na wyjazdach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności