Strona główna » Gazownia Krzanowice » Butle gazowe Krzanowice

Butle gazowe Krzanowice

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich dystrybucji muszą być składowane w odpowiedni sposób. Na ogół używane są więc do tego odpowiednie klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali odpornej na korozję. Umożliwiają one z jednej strony chronić napełnione butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej zapewniają przechowywanie ich w pionie. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe powinna być umieszczona w miejscu zacienionym oraz oddalonym od źródła ciepła.

Jak rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru czynnikach. Każde z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są dane donoszące się do wagi pustej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz okresu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla powinna być dodatkowo opatrzona naklejką określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie zakupowane zbiornik obowiązkowo muszą posiadać właściwą zaślepkę umieszczoną na zaworze, która zabezpiecza przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności