Strona główna » Gazownia Krynki » Gazy techniczne Krynki

Gazy techniczne Krynki

Jakie obowiązkowe oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wyprodukowane. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest z kolei bezwonny, niepalny i bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład produkowania żywności i gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei zachować odpowiednio niskie temperatury. Z wykorzystaniem CO2 produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności