Strona główna » Gazownia Krynki » Butle gazowe Krynki

Butle gazowe Krynki

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na parę wariantów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, którym są wypełnione. Wobec tego to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

Jak sprawdzić poprawnie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku elementach. Każde z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej umieszczone są informacje donoszące się do masy nienapełnionej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla musi być zarazem wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Dodatkowo wszelkie kupowane zbiornik obowiązkowo muszą posiadać właściwą zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która ochrania przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności