Strona główna » Gazownia Krynica-Zdrój » Gaz LPG Krynica-Zdrój

Gaz LPG Krynica-Zdrój

Do czego jest stosowany gaz LPG?

Gaz LPG przede wszystkim jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na dostarczanie gazu do gospodarstw domowych pozbawionych możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez montaż zbiornika LPG właściciele gospodarstw domowych i firm mają możliwość wykorzystywania gazu w swoich budynkach do ogrzewania ich, przygotowywania posiłków lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo gaz LPG stosowany jest również do między innymi: zasilania urządzeń gazowych z użyciem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, napędzania wózków widłowych, zasilania pojazdów z wykorzystaniem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków czy produktów spożywczych.

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza także do większego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do większych wydatków związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany wyłącznie właściwej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności