Strona główna » Gazownia Krynica-Zdrój » Gaz płynny Krynica-Zdrój

Gaz płynny Krynica-Zdrój

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w budynku stosowane jest ogrzewanie gazem płynnym, konieczny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on składowany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wykonać na modele zewnętrzne i wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom gruntu. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga przestrzegania odpowiedniej odległości od innych elementów w otoczeniu. Wśród zalet zbiorników zewnętrznych wyróżnić można ich stosunkowo niewielką cenę oraz bezproblemowy montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe podziemny to z kolei rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i pokrywany mniej więcej 60 cm ziemi. Część działki, w której montowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie dowolnie zagospodarowana.

Jak często należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania ekspertów najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest napełnianie zbiorników na gaz płynny dwa razy do roku. Taka częstotliwość umożliwia bowiem na mniejsze wydatki poprzez korzystanie z posezonowych obniżek cen płynnego paliwa gazowego. By zaplanować dwa razy do roku tankowanie płynnego paliwa gazowego po korzystnych cenach, trzeba zadbać o odpowiednią pojemność zbiornika już na etapie jego montowania, która będzie uwzględniać: metraż budynku, liczbę mieszkańców, liczbę sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności