Strona główna » Gazownia Krynica-Zdrój » Dostawcy gazu Krynica-Zdrój

Dostawcy gazu Krynica-Zdrój

Jak przebiega pierwsza zmiana dostawcy gazu ziemnego?

Zmienienie dostawcy gazu ziemnego po raz pierwszy może być problematyczna, ze względu na brak doświadczenia w tej kwestii. Najważniejsze w jej przypadku jest w związku z tym dokładne sprawdzenie obecnych na rynku ofert. Jeśli chodzi o to, ile trwa pierwsza zmiana sprzedawcy gazu ziemnego, wyłącznie formalności związane z tą kwestią zajmują od 3 do 4 tygodni. Okres ten zależy głównie od tego, w jakim czasie zostanie rozpatrzone przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego zgłoszenie o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Jak się przygotować do zmiany dostawcy gazu ziemnego?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu, przed wybraniem się do jego oddziału obsługi klienta warto właściwie się do tego przygotować. Pracownik dostawcy paliwa gazowego może bowiem poprosić o takie dane jak: pobór gazu w ostatnich 12 miesiącach, na bazie którego odbiorcy są kwalifikowaniu do danych taryf gazowych, termin obowiązywania obecnej umowy podpisanej z dostawcą gazu ziemnego. W związku z tym należy przygotować te informacje wcześniej oraz mieć ze sobą dowód osobisty, potrzebny do zweryfikowania danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności