Strona główna » Gazownia Krynica-Zdrój » Butle gazowe Krynica-Zdrój

Butle gazowe Krynica-Zdrój

W jaki sposób sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po kilku elementach. Każde z nich powinny wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje dotyczące ciężaru nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być też wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie zakupowane butle koniecznie muszą mieć odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna.

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w punktach ich dystrybucji muszą być składowane w odpowiedni sposób. Najczęściej wykorzystywane są więc w tym celu specjalne klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali odpornej na korozję. Gwarantują one z jednej strony ochronić pełne butle gazowe przed kradzieżą, natomiast z drugiej gwarantują przechowywanie ich w pionie. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe musi być zlokalizowana w miejscu zacienionym i oddalonym od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności