Strona główna » Gazownia z Krynica Morska » Gaz LPG Krynica Morska

Gaz LPG Krynica Morska

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który oferują sprawdzeni sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania.

Czy zamontowanie LPG w aucie jest opłacalny?

Zamontowanie LPG w samochodzie to doskonała metoda na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo niezmiennych podwyżek cen paliwa gazowego LPG wciąż kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. W związku z tym zamontowanie instalacji LPG w aucie pozwala płacić mniej za paliwo, zwłaszcza w przypadku kiedy miesięcznie jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po mniej więcej 12 miesiącach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności