Strona główna » Gazownia Krotoszyn » Gazy techniczne Krotoszyn

Gazy techniczne Krotoszyn

Jaka jest cena gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego zależne są od kilku elementów. Wpływ na wysokości cen ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma zbiornik, w którym jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć między innymi acetylen, hel oraz argon. Najniższe ceny z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek miary kg oraz metrów sześciennych.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on także do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności