Strona główna » Gazownia Krotoszyn » Butle gazowe Krotoszyn

Butle gazowe Krotoszyn

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją pojemnością. Zazwyczaj oferowane są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej wybierane z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych oraz kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propan-butan. Ich stosunkowo mała masa i rozmiar daje możliwość natomiast stosowanie ich na urlopie.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności zdjąć plombę foliową umieszczoną na zaworze, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a później zdemontować wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. Podczas tego zawór butli musi być stale zakręcony. Przed zamontowaniem reduktora do zaworu warto także skontrolować, czy uszczelka zlokalizowana w zaworze w butli jest we właściwym stanie, w sytuacji, jeśli jest ona przerwana, trzeba się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już jedynie odkręcić go poprzez jeden obrót we wskazanym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności